PAYLAŞ

Google Haritalar Engelli Etiketi

Google Haritalar ’da Harita oluştururken ve başkalarının kullandıkları haritalarda bulunan yerlere engelliler için ayrıntı girebileceksiniz. Böylece uygulama, engelliler için daha da kullanışlı hale getirilmiş oluyor.  Haritalar içerisinde bulunan ‘Erişilebilirlik’ etiketi altında bir yerle ilgili tanımlama yaparken ilgili konumun tekerlekli sandalye ile ulaşıma müsait olup olmadığı, tekerlekli sandalye girişi, asansör, banyo, park alanı ve oturak gibi araçların bulunup bulunmadığı hakkında bilgiler de girilebilecek. Yeni işaretleme özelliğiyle tekerlekli sandalye kullananlar için gidecekleri yerlerin kendilerine uygun olup olmadığını anlamaları sağlanmış olacak.

Google Haritalar Engelli Etiketi

Erişilebilirlik Etiketi

Kullanıcılar özel olarak tekerlekli sandalye ile ulaşım olan yerler için arama yapabilecekler fakat eğer henüz belirli bir yer için karar verilmemişse, örneğin bir şeyler yemek için uygun bir mekan bakılıyorsa, bir çok sonuç ortaya çıkabileceği için ‘erişilebilirlik’ seçeneğine tıklayarak bu özelliğin bulunduğu yerlerin sonuçlar arasında çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni bölümle ilgili olarak Google’ın kendisinin de bazı bilgiler sağlayacağı düşünülmekle birlikte, konumlarla ilgili bilgilerin daha çok deneyimlerini paylaşan yerel kullanıcılar tarafından girileceği düşünülüyor.